دو پرسش و پاسخ پیرامون مهدویت

 1- کارکردهای امام در عصر غیبت
فریادرسی امام زمان(عج)
اگر حضرت مهدی(عج) میفرماید: «اگر ما مراعات شما را نمی-کردیم و یاد شما را از خاطر میبردیم بلا بر شما نازل میشد»؛ پس این همه بلایی که بر سر شیعیان وارد میشود چیست؟ چرا به داد فقیران و بیچارگان نمیرسد؟!
ابتدا خوب است بدانیم اصل این جملات برای شیخ مفید نوشته شده است. در ابتدای نامه ی حضرت میخوانیم :
«نامه ای به برادر باایمان و دوست رشید، ابو عبدالله محمد بن نعمان – شیخ مفید- که خداوند عزت وی را از محل ودیعه نهادن عهدی که بر بندگان گرفته شده است، مستدام بدارد. اما بعد، سلام بر تو ای دوستی که در دین مخلص و در مورد ما به یقین، مخصوص گشته ای، ما در مورد (نعمت وجود) تو، خداوند را سپاس-گزاریم... ».

 


ادامه مطلب


[ دوشنبه 28 فروردین 1396  ] [ 04:07 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

ظهور حضرت مهدی (عج) به زودی رخ خواهد داد

نوشته زیر مجموعه ای از نشانه های بسیار در نزدیک بودن ظهور حضرت مهدی (عج) را مورد بررسی قرار داده است انشاالله که دیدگان همه منتظران به نواده پاک رسول (ص) روشن گردد این مطالب برگزیده ای از سایتهای مختلف و منابع مهدویت است.

ـ بشارت آیه الله العظمی بهجت : اشاره مستقیم و بشارت صریح آیه الله العظمی بهجت در جمعی در مورد نزدیکی ظهور امام زمان (عج) که فرمودند : " تا کنون به جوانان بشارت می دادید که منتظر باشید ظهور مولایتان را خواهید دید .

 


ادامه مطلب


[ دوشنبه 28 فروردین 1396  ] [ 03:45 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

امام زمان در چه روزی ظهور می‌کند؟

گرچه موارد علی‌الظاهر اختلافی بین روایات زمان حضور امام زمان (عج) وجود دارد ولی در حقیقت یکی به روز ظهور و حرکت و قیام امام زمان و دیگری به استقرار حکومت حضرت اشاره دارد. روایات متعددی برای روز ظهور امام زمان وارد شده است که هر کدامین روایات به روزی از روزهای هفته و یا مناسبتی(مانند عاشورا،نوروز) اطلاق شده البته که این روایات با هم دیگر مانعة الجمع نیستند.

 


ادامه مطلب


[ جمعه 11 فروردین 1396  ] [ 01:47 ق.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

لوگو وبلگ منتظران ظهور فرج

لوگوی ما