بي لياقتي ما، دلیل محرومیت ماست

امام باقر«علیه‌السلام» مى‏فرمايند:
«اِذا غَضِبَ اللَّهُ تَبارَكَ وَ تَعالى عَلى خَلْقِهِ نَحَّانا عَنْ جَوارِهِمْ؛ هرگاه خداوند تبارك و تعالى بر خلقش خشم كند، ما را از مجاورت آن‏ها دور كند.»
بنابراين علّت اين‏كه این‌گونه دعاها هر چند مفيد هستند، ولى هنوز به اجابت نرسيده‏اند، اين است كه ما به اندازه كافى در راه از بين بردن موانع ظهور قدم برنداشته‏ايم پس اگر در دعاهايمان از خداوند تعجيل در ظهور حضرت را مى‏خواهيم و يا به خود حضرت عرض مى‏كنيم كه در ظهور تعجيل فرما، بايد خود نيز نسبت به امر ظهور، همّت و آمادگى متناسب با اين درخواست تعجيل را داشته باشيم. این امر نیاز به اقداماتی دارد که ما باید خودمان زمینه آن را فراهم سازیم که از آن جمله: خودسازى، برداشتن موانع ظهور، تبلیغ و شناساندن حضرت به جامعه جهانى است.
پيامبر گرامي اسلام مي‌فرمايند: «اَلدّاعى بِلا عَمَلٍ كَالرَّامى بِلا وَتَرٍ؛ كسى كه دعا مى‏كند و عمل نكند؛ مانند كسى است كه با كمانِ بدون زه تيراندازى كند.»
انقلاب اسلامى، مژده حكومت صالحان
اينك سؤال اساسى اين است كه در آستانه ظهور كه همه جا را ظلم و تباهى فرا گرفته، سربازان و ياوران امام زمان«علیه‌السلام» چگونه و از كجا تأمين مى‌شوند؟ آيا مى‏توان اميدى به پيدايش اين همه فطرت گراى حق جو و اين همه فدايى امام زمان«علیه‌السلام» داشت؟


ادامه مطلب


[ جمعه 20 تیر 1393  ] [ 12:04 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

دعا براى تعجيل ظهور آن حضرت

منتظر با فهمى كه از آثار و بركات ظهور دارد و نيز آگاهى از خسارت عظيمى كه از تأخير آن متوجه همه انسان‏ها مى‏شود، از صميم قلب براى ظهور مولايش دعا مى‏كند و از خداوند تعجيل در اين امر را مى‏خواهد. او مى‏داند كه مولايش نيز اين دعا را دوست دارد و خود نيز براى ظهور خود دعا مى‏كند و به شيعيانش نيز دستور داده كه براى فرجش بسیار دعا كنند:
«اَكْثِرُوا الدُّعاءَ بِتَعْجيلِ الْفَرَجِ فَاِنَّ ذلِكَ فَرَجُكُمْ؛ براى تعجيل در فرج بسیار دعا كنيد كه اين كار خود فرج شماست.»
دعا بدون عمل فايده ندارد؛ يعنى اگر كسى براى فرج امام زمان«علیه‌السلام» دعا مى‏كند، بايد براى فرج ايشان تلاش نيز بكند و به تناسب توان خود قدم‏هاى مؤثر و مفيدى براى رفع موانع ظهور و تبليغ و شناساندن حضرت به ديگران بردارد و ضمناً روح انتظار و به خصوص روح «خدمت در انتظار» را بر خود حاكم كند.


ادامه مطلب


[ جمعه 20 تیر 1393  ] [ 11:47 ق.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

حقیقت انتظار


انتظار، یعنی دل سرشار از امید بودن نسبت به پایان راه زندگی بشر. ممکن است کسانی آن دوران را نبینند و نتوانند درک کنند - فاصله هست - اما بلاشک آن دوران وجود دارد؛ لذا تبریک این عید - که عید امید و عید انتظار فرج و گشایش است - درست نقطه‌ی مقابل آن چیزی است که دشمن می خواهد به وجود بیاورد.


ادامه مطلب


[ جمعه 20 تیر 1393  ] [ 11:42 ق.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

تو خواهی آمد

می‏دانم آدینه‏ ای خواهی آمد

که سحرگاهانش سوای همه روزهاست

و خورشید شادمانه ‏ترین طلوعش را خواهد کرد

و دنیا رنگ دیگری خواهد گرفت

و چهار فصل یکی خواهند شد

و در پیکر بهار به تو خوشامد خواهند گفت

و جهان دوباره طعم

محبت و دوستی را خواهد چشید،

تو خواهی آمد

و تشنگی قرنها را فرو خواهی نشاند
 

ادامه مطلب


[ جمعه 20 تیر 1393  ] [ 01:28 ق.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

لوگو وبلگ منتظران ظهور فرج

لوگوی ما