از انقلاب اسلامی ایران تا انقلاب مهدوی آخرالزمان (١)

احساس درد اگر چه به خودی خود، خوشایند نیست اما از الطاف خفیه الهی است؛ چرا که وجود بیماری را خبر می دهد و این باخبری است که انسان را برای درمان، به سوی طبیب می کشاند اما زنهار که اگر ناطبیب را به جای طبیب بگیرد؛ دور نخواهد بود که دردش با مرگ، دوا شود! این مقال، مژده طبیب موعودی است که خالق خلق، توان درمان دردهای کهنه و زخمهای ناسور را در دستان یداللهی او نهاده است. تاریخ حیات بشر، همواره شاهد ناملایمات و نا هنجاری های مختلف بوده و بارها و بارها نارضایتی اوضاع جهان، تحرکات گوناگونی را در جهت تبدیل وضعیت نامطلوب به وضعیت مطلوب، رقم زده که از آن تعبیر به «انقلاب» می شود.
"انقلاب" در لغت، به معنای برگشتن، برگشتن از حالی به حال دیگر و دگرگون شدن است.(١)

در ادامه مطلب می خوانید....


ادامه مطلب


[ سه شنبه 4 خرداد 1395  ] [ 11:55 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

انقلابیون آخرالزمان بر گرد منجی جهان

انقلاب‌های مادی و الهی با وجود یارانی فداکار به پیروزی می‌رسند، یارانی که با شناخت کامل از رهبر و اهداف او، تا آخرین لحظه ثابت قدم و آماده هر گونه فداکاری باشند. انقلاب الهی و جهانی امام مهدی (علیه‌السلام) نیز به یارانی نیاز دارد که ضمن آشنایی و اعتقاد به امام، تا آخرین لحظه، آماده رشادت و فداکاری باشند. در مسیر انقلاب جهانی امام مهدی (علیه‌السلام) سه گروه - یاران خاص، لشکر ده هزار نفری و توده مردم - یاری‌گر امام خواهند بود. بنا بر روایات، یاران خاص امام مهدی (علیه‌السلام) افرادی با ویژگی‌هایی الهی مانند: بینش عمیق نسبت به پروردگار و امام مهدی (علیه‌السلام)، افرادی مخلص، برخوردار از تأییدات الهی، شیران روز و زاهدان شب هستند. البته یاری حضرت مختص به دوران ظهور و حکومت ایشان نمی‌شود، بلکه انقلاب عدل جهانی امام مهدی (علیه‌السلام) مانند هر انقلاب دیگری، نیاز به یارانی زمینه‌ساز دارد، لذا با آراسته شدن به این ویژگی‌ها، می‌توان زمینه‌های ظهور و تشکیل حکومت عدل جهانی امام مهدی (علیه‌السلام) را فراهم کرد.

در ادامه مطلب می خوانید....

 

 


ادامه مطلب


[ سه شنبه 4 خرداد 1395  ] [ 11:46 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

واجب فراموش شده در میان مردم فراموشکار

بشر در جهان امروز با همه ی دگرگونیها و رفاه و آسایشی که به ظاهر برای او فراهم است دائماٌ در گرداب بحران سرگردان است. زمانی که او به درون خویش می نگرد اساس خود را روحی غیرمادی می یابد که با آن  نمی تواند به شناخت خود دست یابد و زندگی سراسر آسایش برای خود رقم زند.پدیده جهانی شدن در زندگی بشر معاصر باعث شده تا او آرامش را از راههایی غیر از مجرای اصلی خود جستجو کند؛ چرا که در ذات همه انسانها فطرت خداجویی و حقیقت طلبی که بر فطرت الهی است نمایان است. (1) و این تشنگی باعث شده تا او به هر سرابی دست یازد. در این اثنا گروهی از غیبت همیشه حاضر ما استفاده کرده و به تشکیل جنبشهای ناقص دست زده اند که همه آنها حاصل دست افرادی است که شاید اندکی استعداد داشته و تنها، تجربه شخصی زندگی خود را نظام مند نموده و تحویل بشریت می دهند. (2)

در ادامه مطلب می خوانید.....

 


ادامه مطلب


[ سه شنبه 4 خرداد 1395  ] [ 11:36 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

ترازوی عدل در حکومت آخرالزمان

ایشان نسبت به مال و دارایی بخشنده است، و نسبت به ناتوانان و مستضعفان بسیار دل رحم و مهربان، و نسبت به مسئولان و کارگزاران دولت خویش بسیار سختگیر است.امام مهدی علیه السلام مانند پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله رحمت برای جهانیان هستند و آیین حق و مسیر هدایت را به بندگان خدا نشان داده و مردم را به آن دعوت می کنند. حکومت امام مهدی علیه السلام بر پایه عدالت اجتماعی و مبارزه با ظلم تشکیل می شود. ایشان در مقابل ظلم می ایستد و حق را به صاحب حق بر می گرداند.


منشور حکومت عدل

برجسته ترین ویژگی و شاخصه حکومت امام مهدی علیه السلام نیز در همین ظلم ستیزی و عدالت اجتماعی است. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در این باره فرمودند: « قیامت برپا نمی شود تا اینکه مردی از اهل بیت من حاکم بر زمین گردد، آنگاه آن را پر از عدل خواهد کرد همان گونه که پر از ظلم شده است.» (1)

در ادامه مطلب می خوانید...


ادامه مطلب


[ سه شنبه 4 خرداد 1395  ] [ 11:28 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

این یکی از رازهای غیبی خداست!

در تاریخ پیامبران الهی مواردی یافت می شود كه پیامبر خدا به دلایلی از میان امت و قوم خود غایب شده است، و این مطلب یكی از وجوهی است كه در توجیه غیبت امام زمان بیان شده است. مسئله غیبت امام زمان (عج) را می توان از رازهای غیبی خدا دانست كه آگاهی بر حقیقت و اسرار آن فراتر از توان و ظرفیت فكر بشری است، ولی با استناد به براهین عقلی و نقلی می دانیم كه همه افعال الهی مشتمل بر حكمتها و مصالحی است كه تضمین كننده سعادت بشری می باشند، هر چند علم و آگاهی بشر از درك كامل آن ناتوان باشد.
بنابراین، پس از اثبات حكمت و عدل خداوند، و لزوم وجود امام و عصمت او، در مسئله غیبت با مشكلی مواجه نخواهیم شد؛ زیرا علم اجمالی به این كه این كار، حكیمانه و عالمانه بوده، و در برگیرنده مصلحت عمومی بشر است، برای اعتقاد به آن كافی است.

در ادامه مطلب می خوانید....

 


ادامه مطلب


[ سه شنبه 4 خرداد 1395  ] [ 11:23 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

6 ویژگی مهم یاران موعود عصر(عج)

یاران امام مهدی(علیه السلام) از بینشی عمیق و ژرف، نسبت به خداوند، امام، انسان و هستی برخوردارند. وقتى امام زمان عجّل اللّه تعالى فرجه الشّریف ظهور نمایند، همه مردم دنیا را مورد خطاب قرار داده، پیام اسلام و عدالت را به تمام افراد ابلاغ مى‌نمایند. در آن هنگام هركس سخنان حضرت را بپذیرد، جزء یاران وى مى‌شود. لذا در روایات آمده است: كسانى جزء یاران امام مى‌شوند كه شبیه خورشید و ماه ‌پرستان بوده‌اند، یعنى تا این حد از خدا و اسلام دور بودند، تا چه رسد به اهل سنت كه به خدا و پیامبر اسلام معتقدند. و این یاران ویژگی ها و خصوصیاتی دارند که آنها را از دیگران متمایز می سازد.

در ادامه مطلب می خوانید....


ادامه مطلب


[ سه شنبه 4 خرداد 1395  ] [ 10:41 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

از كجا بدانيم از منتظران واقعي امام زمان(عج) هستيم؟

كسى كه پيرو و دوست دار واقعي امام زمان خود و منتظرواقعي و چشم به راه ظهور و قيام جهانى او است، بايداز نظر عملى، فكرى و اعتقادى خود را رشد دهد. تنها با لقلقه زبان و ادعاى دوستي نمى ‏توان خود را پيرو واقعى دانست!!مرحله نخست آن، باور به وجود منجى و اعتقاد به ظهور او و برپاداشت انقلاب جهانى به دست او است. سپس نوبت به اصلاح و همسوسازى رفتارها، گفتارها و پندارها با اين اعتقاد و باور است.

لاف عشق و گله از يار زهى لاف دروغ‏/عشق بازان چنين مستحق هجرانند ..

در ادامه مطلب می خوانید....

 


ادامه مطلب


[ سه شنبه 4 خرداد 1395  ] [ 10:24 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

سایه ز ما بر مدار...

بسم رب المهدی(عج)

چون جمله کاینات به بوی تو زنده اند     ای آفتاب سایه ز ما بر مدار هم

همیشه منتظر نشسته ایم اما چشم براه یک نشانه که دلمان را قرص کند دارید نگاهمان می کنید.

نشسته ایم چون آن انتهای دلمان شک داریم که شما یاد ما را از خاطر نبرده باشید. نشسته ایم اگر چه می خوانیم:"...عزیز علیه ما عنتم حریص علیکم بالمومنین رءوف الرحیم")س مبارکه توبه آیه128):«رنجهای شما بر او سخت است و اصرار بر هدایت شما دارد و نسبت به مومنان رئوف و مهربان است.»

میدانیم که شما مصداق بارز این آیه اید در این زمانه!

در ادامه مطلب می خوانید ...

 


ادامه مطلب


[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 08:24 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

او خواهد آمد ...

کی می‌رسم به لذتِ در خواب دیدنت؟
سخت است، سخت... از لب مردم شنیدنت...

نامت را فراوان بر زبان‌ها می‌آورند در این شهر... صدایت می‌زنند... نامت را قاب می‌کنند روی دیوارها... نامت را آذین می‌بندند در کوچه‌ها و معبرها... نامت را به یکدیگر می‌گویند و من چه بسیار نام تو را شنیده‌ام، ای مهربان‌ترین.
اما دریغا که دیدارت را هرگز...

گفته‌اند تو را نمی‌توان دید با این چشم‌های بیهودگی... گفته‌اند از پیش رویمان می‌گذری، اما نمی‌شناسیمت با این نگاه‌های غافل... اما ای کاش در خواب، راهی به تماشای تو داشتم. ای کاش شمیم پیراهنت از خوابم گذر کند تا بیداری‌ام را به عطر پیراهن یوسف بیناتر کنم.
در ادامه مطلب می خوانید...

 


ادامه مطلب


[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 06:32 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

چشم به راهیم؟

"همه مردم در انتظار تو هستند.پس بشتاب!بشتاب ای فرزند رسول الله!

باغات و بوستان ها سرسبز و میوه ها رسیده و زمین پر از گیاه ؛ و درختان، برگ بر آورده اند...

قدم رنجه فرما.به سرعت نزد ما بشتاب.زیرا مردم چشم به راه تو هستند و اندیشه ای جز تو ندارند. بشتاب،بشتاب،بشتاب..."

خیلی حرصم گرفته بود.متنی رو که من،من ! نوشته بودم چاپ نکردن بعد رفتن دلنوشته ی یکی دیگه رو چاپ کردن .همین متن بالایی رو می گم.البته  از حق نگذریم ،اون روز که متن رو می خوندم با خودم گفتم اَاَاَاَاَاَ... طرف چه با کلاس با امام زمانش حرف زده ها.... والا ما که از بچگی یه دعای فرج  یاد گرفتیم ؛همیشه هم همونو می خونیم ...همون دعایی که همیشه تو صف می خوندنش.همون که بود اللهم صل علی ...نه ببخشید اون که مال امام رضاست.اون یکی چی بود؟ آها! اللهم کن لولیک...حالا این چه با آب و تاب حرف زده..

در ادامه مطلب می خوانید....

 


ادامه مطلب


[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 06:11 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

لوگو وبلگ منتظران ظهور فرج

لوگوی ما