قرآن و بشارت موعود

پیشوایان دین آیات بسیاری از قرآن را به موضوع مهدودیت تفسیر کرده اند. چیزی نزدیک به 140 آیه. از این روایات برخی به اصحاب ایشان اشاره می کند. برخی هم به شرح علائم ظهور می پردازد. روایات دیگری هم هست که ازاقوام و پیامبران گذشته سخن می گوید و یاران و شرایط قائم را به وضعیت آنها تشبیه می کند. بهترین فرصت است که در این چند سطر خیلی سریع و پراکنده چندتایی از گل های این فصل را مرور کنیم.

در ادامه مطلب می خوانید......

 

 


ادامه مطلب


[ دوشنبه 10 خرداد 1395  ] [ 10:27 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

پيوند قرآن با امام عصر(علیه السلام)

اين ذات مقدس، وجود مبارك حضرت ولي‌عصر روحي‌فداه، در اين ماه (شعبان) به دنيا آمده است. آنچه كه منشأ نجات عالم است، وجود مبارك ولي‌عصر، ارواحنافداه، است كه ما هم در كنار سفرة آن ذات مقدسيم. جريان وجود مبارك حضرت ولي‌عصر(ع) مانند قرآن، آنقدر براي پيغمبر(ص) محترم بوده كه به هر بهانه‌اي و به هر وسيله‌اي نام مبارك حضرت حجت(ع) را مي‌برد؛ مثل اينكه به هر وسيله‌اي جريان قرآن را مطرح مي‌كرد.

در ادامه مطلب ی خوانید.....

 


 

 


ادامه مطلب


[ دوشنبه 10 خرداد 1395  ] [ 10:06 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

غیبت، انتظار، و حرکت بر مدار ولایت

چنین بلایی بر سر کسی می آید که در دفاع از مدافع ولایت سکوت می کند! حال چه رسد به کسی که با عدم اطاعت از ولایت روزگار می گذراند.در روایات دو حجت باطن و آشکار معرفی شده است. حجت آشکار، رسولان و پیغمبران و امامان، و حجت پنهان، عقل می باشد. به طور کلی حجت به معنای دلیل آشکار مطرح شده است. خداوند از طریق ارسال حجج خود بر بندگان، راه هدایت را مشخص کرده و راه بهانه جویی را بر آنها بسته است.

در ادامه مطلب می خوانید....

 


ادامه مطلب


[ چهارشنبه 5 خرداد 1395  ] [ 11:52 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

از یاد برده ام شما را پدر! ولی...

آیا این یتیم، زمانی را با امام خود همراه بوده و محبت پدرانه او را چشیده و سپس از دامان او جدا شده است؟ اگر این  گونه است، چه شده که امروز از او بریده؟! آیا کسانی یا موقعیتی او را از پدر خود، جدا کرده اند؟پدر بزرگوار مولای غائب از نظر ما، امام نیک سیرت و صورت حضرت حسن بن علی عسکری علیه السلام فرمودند: سختتر از یتیمى كه از پدر و مادر خود محروم شده، یتیمى است كه از امام خود جدا شده و به او دسترسى ندارد و حكم او را درباره ی آنچه از شرایع دینش به آن مبتلا مى گردد، نداند. آگاه باشید كه این جاهل به شریعت ما و بریده از دیدار ما، همچون یتیمى در دامان آن دسته از شیعیان ما است كه آشناى به دانشهاى ما باشند، بدانید هر كه چنین جاهلى را هدایت كرده، او را ارشاد نموده، شریعت ما را به او تعلیم نماید، در رفیق اعلى (از بالاترین درجات بهشت) به همراه ما خواهد بود. (1)

در ادامه مطلب می خوانید.....

 


ادامه مطلب


[ چهارشنبه 5 خرداد 1395  ] [ 11:47 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

دو حُسن ختام عاشقانه برای بشر

مهدی این امت از میان این پیشوایان است، او دارای کمال موسی و شکوه عیسی و قضاوت داوود و صبر ایوب است... او در شمایل، گفتار و کردار از همه کس به من شبیه تر است. همه حجج الهی علیهم السلام "نور الله" هستند و هدفشان هدایت و اشاعه نور ایمان در دلهای مردم بوده است. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله خاتم الأنبیاء هستند، و امام مهدی علیه السلام خاتم الأوصیاء، آخرین امام از سلسله ائمه علیهم السلام و جانشینان ایشان می باشند که اهداف و زحمات همه حجج الهی را به سرانجام می رسانند.

در ادامه مطلب می خوانید....


ادامه مطلب


[ چهارشنبه 5 خرداد 1395  ] [ 11:43 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

قطره آبم که سرازیر شدم از سر کوه

 

سلام آقای غریبم.... . .
.
"این الغریب... این الحبیب ..."
.
.

خاطرم هست که از کودکیم تا حالا...
در دلم ریشه دوانده غم دوری شما

قطره آبم که سرازیر شدم از سر کوه
که مگر قبل بخــارم برسم بر دریــا
این مسلّم که تو هستی و همه میدانیم...
نکته ی مبهمش اینجاست، کجایی و کجا؟!
.
اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب(س)


ادامه مطلب


[ چهارشنبه 5 خرداد 1395  ] [ 11:38 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

از انقلاب اسلامی ایران تا انقلاب مهدوی آخرالزمان (١)

احساس درد اگر چه به خودی خود، خوشایند نیست اما از الطاف خفیه الهی است؛ چرا که وجود بیماری را خبر می دهد و این باخبری است که انسان را برای درمان، به سوی طبیب می کشاند اما زنهار که اگر ناطبیب را به جای طبیب بگیرد؛ دور نخواهد بود که دردش با مرگ، دوا شود! این مقال، مژده طبیب موعودی است که خالق خلق، توان درمان دردهای کهنه و زخمهای ناسور را در دستان یداللهی او نهاده است. تاریخ حیات بشر، همواره شاهد ناملایمات و نا هنجاری های مختلف بوده و بارها و بارها نارضایتی اوضاع جهان، تحرکات گوناگونی را در جهت تبدیل وضعیت نامطلوب به وضعیت مطلوب، رقم زده که از آن تعبیر به «انقلاب» می شود.
"انقلاب" در لغت، به معنای برگشتن، برگشتن از حالی به حال دیگر و دگرگون شدن است.(١)

در ادامه مطلب می خوانید....


ادامه مطلب


[ سه شنبه 4 خرداد 1395  ] [ 11:55 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

انقلابیون آخرالزمان بر گرد منجی جهان

انقلاب‌های مادی و الهی با وجود یارانی فداکار به پیروزی می‌رسند، یارانی که با شناخت کامل از رهبر و اهداف او، تا آخرین لحظه ثابت قدم و آماده هر گونه فداکاری باشند. انقلاب الهی و جهانی امام مهدی (علیه‌السلام) نیز به یارانی نیاز دارد که ضمن آشنایی و اعتقاد به امام، تا آخرین لحظه، آماده رشادت و فداکاری باشند. در مسیر انقلاب جهانی امام مهدی (علیه‌السلام) سه گروه - یاران خاص، لشکر ده هزار نفری و توده مردم - یاری‌گر امام خواهند بود. بنا بر روایات، یاران خاص امام مهدی (علیه‌السلام) افرادی با ویژگی‌هایی الهی مانند: بینش عمیق نسبت به پروردگار و امام مهدی (علیه‌السلام)، افرادی مخلص، برخوردار از تأییدات الهی، شیران روز و زاهدان شب هستند. البته یاری حضرت مختص به دوران ظهور و حکومت ایشان نمی‌شود، بلکه انقلاب عدل جهانی امام مهدی (علیه‌السلام) مانند هر انقلاب دیگری، نیاز به یارانی زمینه‌ساز دارد، لذا با آراسته شدن به این ویژگی‌ها، می‌توان زمینه‌های ظهور و تشکیل حکومت عدل جهانی امام مهدی (علیه‌السلام) را فراهم کرد.

در ادامه مطلب می خوانید....

 

 


ادامه مطلب


[ سه شنبه 4 خرداد 1395  ] [ 11:46 ب.ظ ] [ محمد معزی زاده ]

لوگو وبلگ منتظران ظهور فرج

لوگوی ما